Po stopách elektronové mikroskopie

Užijte si také program v brněnských ulicích plný zajímavostí. Vydejte se na procházku s mobilní aplikací za historií brněnských elektronových mikroskopů.

Na cestě vás čeká osm zastavení s úkoly a šiframi. Projděte se a nechte se pohltit příběhem o tom, jak se z Brna stalo hlavní město elektronové mikroskopie.

Úspěšní řešitelé mohou získat zajímavou výhru.

Před sedmdesáti lety byl v tehdejším Československu vyroben první elektronový mikroskop, stalo se tak v Brně v roce 1951. Vydejte se sami nebo s rodinou na procházku a odhalte historii těchto mimořádných přístrojů.

Trasa

Cesta je dlouhá 6 kilometrů, začíná na Malinovského náměstí a končí v Technologickém parku. Záleží na vás, jestli celou trasu půjdete pěšky nebo se popovezete městskou hromadnou dopravou.

Aplikace

Úkoly a trasu si zdarma stáhněte v aplikaci Loxper. Aplikace Loxper je dostupná přes Google PlayApp Store. Trasa i aplikace jsou zdarma.

Soutěž o ceny

Na konci trasy se přihlaste do soutěže. Soutěž probíhá od 14. 4. 2021 do 19. 4. 2021. Účastníci, kteří projdou trasu, mohou získat jeden z 20 dárkových balíčků od partnerů DEM (volné vstupenky, skleněné kuličky s motivem DEM, mikroskop, USB flash a další dárky)

Podmínkou pro přihlášení do soutěže je absolvování trasy v aplikaci a následné přihlášení se do soutěže:

a) sdílením soutěžního příspěvku na Facebook

Sdílejte z aplikace na konci trasy připravený příspěvek na váš Facebook. Nezapomeňte použít hashtag #soutezdem2021

b) nebo odešlete soutěžní přihlášku na email

Odešlete zprávu s účastí na e-mail soutez@loxper.com a označte ji heslem soutezdem2021.

Při procházce prosím dodržujte veškerá platná epidemiologická nařízení.